صفحه اصلی » تورهای خارجی » تبت بام دنیا

تور تبت بام دنیا

(جایی مثل هیچ جا) | 10 روزه - از 1 آبان 1398
 این تور برگزار شده است. 
تبت بام دنیا
از 2,185 دلار
 
سفر 10 روزه (10 روز و 9 شب) کد سفر: 462
جاذبه‌ها:

سفری جذاب در بام دنیا با قطار و گذر از دشت های زیبای تبت و گردنه های سربه فلک کشیده هیمالیا، دیدار از بلند ترین کشور دنیا مشهور به تبت بام دنیا، دیدار از مناظر بی نظیر و قله های سر به فلک کشیده هیمالیا با یخچال های عظیم و دریاچه های زیبای منطقه، دیدار از بیس کمپ زیبای اورست همراه با دیدار طلوع و غروب بلند ترین قله دنیا به همراه عکاسی، دیدار از شهر لهاسا و شهر ممنوعه با معابدی به جا مانده از قرون مختلف، آشنایی با فرهنگ و آداب دور افتاده این نقطه از کره زمین و بسیاری از جاذبه های زیبای تبت، اقامت یک روزه از شهر کاتماندو و استفاده از بازارهای خرید جذاب شهر کاتماندو.

جاذبه‌ها:

سفری جذاب در بام دنیا با قطار و گذر از دشت های زیبای تبت و گردنه های سربه فلک کشیده هیمالیا، دیدار از بلند ترین کشور دنیا مشهور به تبت بام دنیا، دیدار از مناظر بی نظیر و قله های سر به فلک کشیده هیمالیا با یخچال های عظیم و دریاچه های زیبای منطقه، دیدار از بیس کمپ زیبای اورست همراه با دیدار طلوع و غروب بلند ترین قله دنیا به همراه عکاسی، دیدار از شهر لهاسا و شهر ممنوعه با معابدی به جا مانده از قرون مختلف، آشنایی با فرهنگ و آداب دور افتاده این نقطه از کره زمین و بسیاری از جاذبه های زیبای تبت، اقامت یک روزه از شهر کاتماندو و استفاده از بازارهای خرید جذاب شهر کاتماندو.


تبت که در گذشته به عنوان کشوری مستقل و کشور تبت به شمار می­رفته، در حال حاضر قسمتی از کشور چین می­ باشد. این منطقه دارای یک پیشینه تاریخی با قدمت فراوان است. به علت جاذبه های تبت این محل همیشه با توجه ویژه­ ای از سوی گردشگران و تور­های­ طبیعتگردی مواجه شده است و تور تبت یکی از مناسب ترین انتخاب های ممکن جهت گذران تعطیلات می­ باشد. نام پیشین تبت، لهاسا بوده است و همانطور که اشاره شد، در گذشته کشوری دارای استقلال محسوب می­ گشته اما امروزه یک قسمت در جنوب غربی کشور چین می­ باشد. تبت بر روی فلاتی بلند به نام فلات تبت قرار گرفته و آن­ را به واسطه ارتفاعی که از سطح دریا دارد، بام دنیا لقب داده­ اند. فلات تبت، مرتفع­ترین فلات در سطح آسیا و کل دنیا می ­باشد و نامش در میان بزرگترین رشته کوه­ های جهان به چشم می­ خورد و کمتر گردشگری شانس حضور در تور تبت را دارد. در سال ۱۹۵۰، ارتش آزادی‌بخش خلق چین به سمت تبت هجوم برد. در آن دوره تبت حکومتی داشت که بر پایه دین استوار بود و با رهبری دالایی لامای چهاردهم اداره می­ گشت. این رهبر یعنی دالایی لامای، از همان زمان در هندوستان و در تبعید به سر می­ برد. بسیاری از افراد مقیم تبت از بابت این ماجرا سرخورده و غمگین می ­باشند و از اینکه سیاست‌های دولت چین موجب نابودی فرهنگ دینی و بومی آن­ها گشته است، رضایت ندارند.

ساوانا تراول با پیگیری های متعدد و تلاش فراوان توانسته است تا برای اولین بار تور تبت را در ایران به اجرا درآورد و از طبیعت گردان دعوت می نماید تا در تور تبت که از تورهای جذاب طبیعت گردی می باشد شرکت نمایند.


آیا این سفر برای من مناسب است؟
طبقه‌بندی: طبیعت‌گردی خارجی
نحوه اجرای سفر: گروهی
نیاز به 4 روز مرخصی + 2 روز 5شنبه

اطلاعات حرکت
زمان حرکت: چهارشنبه 1398/08/01 -
وسیله نقلیه اصلی:  هواپیما
وسیله نقلیه محلی:  متناسب با تعداد نفرات

کشور مورد بازدید: تبت
امروز 05 اسفند 1398
شنبه یک دو سه‌ چهار پنج جمعه
20 21 22 23 24 25
26
27
28 29 30 1 2
3
4
5
6
7
8 9
10
11 12 13 14
15
16
17
اجرای تور
 
تعطیل

  برنامه سفر
برنامه سفر
1
پرواز از تهران به شهر ارومچی، ترانسفر به هتل و اقامت شبانه.
پیشنهاد می کنیم تا در ادامه این تور و در قسمت مطالب بیشتر از توضیحات مرتبط با کشور تبت را مطالعه بفرمایید.
ناهار در رستوران توسط گردشگر شام در رستوران توسط ساوانا اقامت در هتل
2
بعد از صرف صبحانه به فرودگاه ترانسفر می شویم تا به شهر ژینینگ پرواز کنیم و بعد از آن به ایستگاه قطار ترانسفر می شویم تا یکی از جذاب ترین سفرهای خود را شروع کنیم، قطار تبت یکی از جذابترین مسیر های دنیا می باشد که از ارتفاعات منطقه تبت با مناظر خیره کننده عبور می کند تا به شهر لهاسا برسد. در این روز از میان دشت ها و از میان گردنه کوههای سر به فلک کشیده عبور خواهیم نمود و چنان غرق در این مناظر می شوید که گذر زمان را حس نخواهید کرد و شب را در قطارهای تخت خواب دار سپری خواهیم نمود.
صبحانه در هتل توسط ساوانا ناهار در رستوران توسط گردشگر شام در رستوران توسط گردشگر اقامت در قطار
3
صبح و بعد از صرف صبحانه در قطار به ادامه سفر خود، مناظر جذاب تری تا شهر لهاسا چشم نواز ما خواهند بود و بعد از ورود به شهر لهاسا به هتل محل اقامت خود ترانسفر می شویم و وقت آزاد در اختیار گردشگر می باشد تا به استراحت و اقامت شبانه بپردازد. از آنجایی که شهر لهاسا در ارتفاع 3650 متری می باشد، نیاز است تا مدتی را به استراحت و هم هوایی پرداخت تا در روزهای آینده به ارتفاع زیاد تبت عادت نماییم.
صبحانه در هتل توسط ساوانا ناهار در رستوران توسط گردشگر شام در رستوران توسط گردشگر اقامت در هتل
4
بعد از صرف صبحانه، گشت تمام روز در لهاسا را خواهیم داشت، از قصر زمستانه دالائی لاما با قدمتی باقی مانده از قرن هفتم بازدید خواهیم نمود، از گنبد های زیبای طلا و غار مدیتیشن بازدید خواهیم نمود،   و بعد از صرف ناهار از معابد باقی مانده از قرون هفتم بازدید خواهیم نمود و با فرهنگ های قدیمی مردمان تبت بیشتر آشنا خواهیم شد و سپس از بازار قدیمی دیدن میکنیم، وبعد از ظهر برای وقت آزاد، استراحت، و اقامت شبانه به هتل باز می گردیم.
صبحانه در هتل توسط ساوانا ناهار در رستوران توسط ساوانا شام در رستوران توسط گردشگر اقامت در هتل
5
بعد از صرف صبحانه امروز را نیز به دیدنی های شهر لهاسا خواهیم گذراند، از معابد و صومعه های مختلف تاریخی بازدید خواهیم نمود، و بعد از سپری نمودن وقت آزاد شب را در لهاسا اقامت خواهیم نمود.
صبحانه در هتل توسط ساوانا ناهار در رستوران توسط ساوانا شام در رستوران توسط گردشگر اقامت در هتل
6
امروز بعد از صرف صبحانه، سفری حدود 350 کلیومتری به قسمت های جنوبی تبت خواهیم داشت و در بین راه از بین گذرگاه های مرتفع هیمالیا با چشم اندازهای خیره کننده عبور خواهیم نمود، از دریاچه های زیبای هیمالیا دیدن خواهیم نمود و کنار قلل سربه فلک کشیده و یخچال های هفت هزار متری هیمالیا عبور خواهیم نمود و از میان سومین شهر بزرگ تبت عبور خواهیم نمود و سپس به شهر شیگاتسه دومین شهر بزرگ تبت خواهیم رسید که شب را در این شهر سپری خواهیم نمود.
صبحانه در هتل توسط ساوانا ناهار در رستوران توسط ساوانا شام در رستوران توسط گردشگر اقامت در هتل
7
امروز بعد از صرف صبحانه از دیدنی های منطقه بازدید می کنیم، و از میان گردنه های زیبا در کنار قلل سر به فلک کشیده هیمالیا عبور خواهیم نمود تا با یکی از بی نظیر ترین چشم اندازهای دنیا دیدار کنیم و از چشم اندازها و پانارومای زیبای هیمالیا و قلل هشت هزار متری دیدن کنیم، و بعد از آن وارد منطقه حفاظت شده اورست می رویم و به بیس کمپ شمالی اورست خواهیم رسید و غروب دل انگیز بلندترین قله جهان را نظاره گر خواهیم بود و شب را در همان حوالی در چادر و یا خانه محلی(تجهیز شده) سپری خواهیم نمود.
صبحانه در خانه محلی توسط ساوانا ناهار در رستوران توسط ساوانا شام در کمپ توسط ساوانا اقامت در کمپ
8
صبح زود برای دیدن طلوع قله اورست راهی بیس کمپ خواهیم شد، و بعد از دیدن و عکاسی از قله زیبای اورست و صرف صبحانه را خواهیم داشت و بعد از آن به مسافت حدود 350 کیلومتر به مرز تبت و نپال خواهیم رفت و در بین راه از مناظر بی بدیل منطقه دیدن خواهیم نمود و شب را در نزدیکی مرز تبت و نپال اقامت خواهیم نمود.
صبحانه در خانه محلی توسط ساوانا ناهار در رستوران توسط ساوانا شام در رستوران توسط گردشگر اقامت در هتل
9
امروز بعد از صرف صبحانه و دریافت ویزا از مرز تبت وارد نپال می شویم و پس از طی مسیری حدود سه ساعت به شهر کاتماندو خواهیم رسید، به هتل خواهیم رفت و بعد از آن وقت آزاد در اختیار مسافر می باشد تا از بازارهای خرید و متنوع کاتماندو استفاده نمایند و شب را نیز در کاتماندو اقامت خواهیم داشت.
صبحانه در هتل توسط ساوانا ناهار در رستوران توسط گردشگر شام در رستوران توسط گردشگر اقامت در هتل
10
بعد از صرف صبحانه، وقت آزاد تا زمان انتقال فرودگاه را خواهیم داشت و پس از آن با خاطراتی جذاب از سفر تبت راهی ایران خواهیم شد.
صبحانه در هتل توسط ساوانا ناهار در رستوران توسط گردشگر شام در هواپیما توسط ساوانا اقامت در هواپیما

پذیرایی و اقامت
روز صبحانه ناهار شام اقامت
مکان توسط مکان توسط مکان توسط محل توضیح
1 هواپیما - رستوران گردشگر رستوران ساوانا هتل مطابق جدول
2 هتل ساوانا رستوران گردشگر رستوران گردشگر قطار قطار
3 هتل ساوانا رستوران گردشگر رستوران گردشگر هتل مطابق جدول
4 هتل ساوانا رستوران ساوانا رستوران گردشگر هتل مطابق جدول
5 هتل ساوانا رستوران ساوانا رستوران گردشگر هتل مطابق جدول
6 هتل ساوانا رستوران ساوانا رستوران گردشگر هتل مطابق جدول
7 خانه محلی ساوانا رستوران ساوانا کمپ ساوانا کمپ مطابق جدول
8 خانه محلی ساوانا رستوران ساوانا رستوران گردشگر هتل مطابق جدول
9 هتل ساوانا رستوران گردشگر رستوران گردشگر هتل مطابق جدول
10 هتل ساوانا رستوران گردشگر هواپیما ساوانا هواپیما مطابق جدول

اقامت‌ها: 7 شب هتل، 1 شب قطار، 1 شب کمپ، 1 شب هواپیما
سهم ساوانا تراول کلا 17 وعده غذا شامل: 9 وعده صبحانه، 5 وعده ناهار، 3 وعده شام
سهم مسافر کلا 12 وعده غذا شامل: 5 وعده ناهار، 7 وعده شام

لوازم ضروری
لباس مناسب طبیعت گردی و شهر گردی
کلاه، عینک آفتابی و دستمال گردن
کاپشن بادگیر
لباس گرم
تنقلات و میان وعده
دستمال مرطوب
زیر انداز انفرادی
لوازم شخصی
پاسپورت
عکس پرسنلی
لوازم پیشنهادی
بالش دور گردنی
حوله سفری
نخ، سوزن
بند کفش اضافه
لوازم آبتنی(در صورت مساعد بودن شرایط)
دوربین عکاسی
دوربین چشمی
زیر انداز انفرادی
ملحفه
کرم ضد آفتاب

توضیحات مهم
 
قیمت تور گروهی ازبکستان

اقامت اتاق ۲ تخته (هر نفر) اتاق 1 تخته تخت اضافه کودک12-6 سال کودک زیر 6 سال
اقامت در هتل های *3 2,185دلار 2,385دلار - - -
اقامت در هتل های*4 2,245دلار 2,485دلار - -
اقامت در هتل های*5 2,585دلار  3,145دلار  - - -
به قیمت های فوق هزینه پرواز نیز اضافه می شود.

خدمات: بیمه مسافرتی، کلیه ورودیه‌ها و گشت های ذکر شده در روز شمار، ترانسفرهای فرودگاهی مقصد، کلیه ترانسفرهای گشت ها طبق برنامه سفر، راهنمای ‌ فارسی زبان به همراه تور از تهران، 9 شب اقامت در هتل ها و اقامت گاه های ذکر شده، 1 شب اقامت در قطار، سفر جذاب و دیدنی با قطار تبت در ارتفاعات و دشت های مرتفع تبت با چشم اندازهای بی نظیر، یک پرواز داخلی، تعداد 5 وعده ناهار، تعداد 3 وعده شام، راهنمای محلی، کلیه ورودیه ها، دریافت کلیه مجوزهای بازدید در مقصد، دیدار از بیس کمپ شمالی اورست.

نکته: چنانچه تعداد کمتر از 5 نفر باشد، تور با راهنمای محلی اجرا و با هماهنگی های لازم اجرا می گردد، که در این صورت مبلغ 300دلار از هزینه های فوق کسر می گردد.

خدمات شامل این موارد نمی شود: هزینه پرواز بین المللی رفت و برگشت به ایران، تورهای انتخابی، ترانسفرهای اضافی، عوارض خروج از کشور، نوشیدنی‌ها، وعده‌های غذایی ذکر نشده در تور، انعام عوامل محلی و خدمات جانبی غیر از خدمات تور. توجه: در این تور از افراد زیر 15 سال و کسانی که ناراحتی قلبی دارند معذوریم. با توجه به شرایط ارتفاع در این برنامه، توصیه می گردد تا طبیعت گردان روزهای قبل از شروع برنامه در ارتفاع اقامت و یا حضور داشته باشند تا راحت تر هم هوا شوند.

تعداد شب های اقامت در هر شب: اروچی/ژینینگ(1 شب)- قطار جذاب شب رو تخت خواب شو(1 شب)- لهاسا(3 شب)- شی گاتسه (1 شب)- رونگ پوک(خانه محلی 1 شب)- کرونگ(خانه محلی 1 شب)- کاتماندو(1 شب) مجموع 9 شب و 10 روز.

برنامه پروازی: پرواز بصورت ترکیبی می باشد که حدود 99میلیون ریال قیمت پرواز می باشد(به روز شده مورخ ششم مهر نود و هشت) با توجه به نزدیک شدن تاریخ پروازی قیمت ها متغییر می باشد که باید برای رزرو و خرید بلیت هر چه سریع تر اقدام فرمایید. توجه فرمایید که کلاس های پروازی شرکت های هواپپیمایی هر روزه در حال به روز شدن می باشند و روز ثبت نام قیمت دقیق و شرکت هواپیمایی مشخص می شود.


note
از این سفر بیشتر بدانید:
 

 

 

نکات مهم در هنگام ثبت نام
زمان شروع ثبت نام از ابتدای ساعت کاری روز 1398-07-20 تا پایان وقت اداری روز 1398-07-20 می‌باشد.
تورهایی با مدت زمان مشابه (10 روزه)
نام سفر تاریخ اجرا

تور ویتنام(ایندوچاینا)

1398/12/29
طراحی : همورا
Savanah Google+
سفر باعث می شود تا دریابی چقدر در جهان ناچیز هستی و چه جای کوچکی را در جهان اشغال کرده ای. گوستاو فلوبر
Copyright © 2020 Savanah. All rights reserved.