منشور

منشور و قوانین ساوانا تراول برگرفته از قوانین سازمان میراث فرهنگی کل کشور است و لذا ملزم به رعایت بند بند این قوانین از طرف مسافرین و اجرا کنندگان تور هستیم، تا بتوانیم در تمام شرایط از حق و حقوق آژانس و مسافر دفاع کنیم.

تجهیزات سفر

یکی از مهم‌ترین اقلامی که باید در سفر به همراهتان داشته‌باشید، داروهای شخصی است، داروهایی که به دستور پزشک برای شما تجویز شده است و شما باید از آنها در طول روز استفاده کنید.

هنگام برداشتن داروها به تعدادشان توجه کنید که حتما برای تمام روزهایی که در سفر هستید، کافی باشد؛ حتی پیشنهاد می‌شود که بیشتر از مقدار نیاز دارو بردارید و آنها را در جاهای مختلفی بگذارید، مثل کوله یا کیف دستی حتی در کوله همسفرتان، در صورت لزوم می‌توانید مقداری از دارو را به لیدر یا کمک لیدر نیز بسپارید، تا همواره در طول سفر خیالتان در مورد دردسترس بودن داروها راحت باشد.

تجهیزات سفر

شاید برای شما هم پیش آمده باشد؛ در تاریکی طبیعت  در شرایطی ناهموار مشغول حرکت هستید، دست‌هایتان به اندازه کافی به لطف وسایل کمپینگ پر است و جایی برای نگهداری چراغ قوه هم ندارید. تنها چیزی که ممکن است مسیر را برایتان قابل تشخیص کند،  هد لامپ است.

تجهیزات سفر

در فصل های بهار و پاییز، بارش باران در طبیعت به اوج خود می رسد. در اینگونه شرایط پانچو به کمک طبیعتگردان می آید. پانچو پوششی سبک بوده که ضد آب و باد است و با طراحی گشاد، مانع تعرق طبیعت گرد حین حرکت می شود. اگر به سراغ کوه یا طبیعت در این فصول می روید، حتما یک پانچو در کوله پشتی خود داشته باشید.

تجهیزات سفر

باتوم یا عصای کوهنوردی یکی از ابتدایی‌ترین و در عین حال اساسی ترین وسایل کوهپیمایی است. امروزه بسیاری از کوهنوردان از باتوم(باتون) در پیمایش های طولانی و صعود های زمستانه خود استفاده میکنند و روز به روز به تعداد استفاده کنندگان اضافه می شود. بسیار مهم است که باتوم ها بصورت یک جفت (2عدد) و صحیح بکار رود تا صدمه ای به کوهنورد وارد نشود.

تجهیزات سفر

اگر قصد خرید چادری با ظرفیت 5 نفر را دارید حتما چادری با ظرفیت 6 نفر تهیه کنید چون وسایل همراه شما یقینا به اندازه یک نفر فضا نیاز دارند البته اگر به موضوع مهمان در این گونه سفرها زیاد توجه نکنیم. این فضای اضافه هیچ وقت بلااستفاده نخواهد ماند.به یاد داشته باشید که ظرفیت هر چادر نسبت به فضای کف آن در نظر گرفته می‌شود و برای خوابیدن هر نفر با کیسه خواب استاندارد در نظر گرفته شده و هرگز مثل اتاق خواب فضای اضافی نخواهید داشت.

تجهیزات سفر
اگر در یک سفر طبیعت‌گردی یا صعود چند روزه داشته باشید، ناگزیر به اقامت شبانه در هوای باز باشید، حتی در صورتی که چادر هم داشته باشید، باز هم هیچ وسیله‌ای غیر از یک کیسه‌خواب نمی‌تواند آسایش لازم را برای شما فراهم کند. خواب یکی از ضروریات انسان مخصوصا برای تجدید قوا می باشد. بنابراین کیسه خواب راحت، نرم و گرم از اهمیت بالایی برخوردار است.کیسه خوابها به دو نوع پر و الیاف تقسیم بندی می شوند. کیسه خوابهای پر که حاوی پر قو هستند از قدیم بسیار مورد توجه بوده اند. تنها نقیصه کیسه خواب پر اینست که اگر خیس شود خشک شدن آن به زمان زیادی نیاز دارد و خیس شدن در زمستان نیز برابر با یخ زدگی و یا مرگ است! برای رفع این نقیصه الیاف جدیدی به شکل لوله های تو خالی ساخته شده و در ساخت ک [ادامه...]
تجهیزات سفر

 از بین لوازم و تجهیزات یک طبیعتگرد یا کوهنورد؛ کفش را به عنوان مهمترین تجهیز می توان برگزید. فارغ از انواع توضیحات بسیط در خصوص قلب دوم و اهمیت پا، باید به این نکته اشاره کرد که کفش مناسب توان شما برای پیمایش مسیراعم از یک مسیر شهری تا یک مسیر کوهنوردی، را حفظ می کند و مهمتر از آن اینکه مستقیم و غیر مستقیم حافظ سلامتی و جان شماست.
در فعالیتهای کوهنوردی و یا طبیعتگردی که اغلب از پایگاه های امداد و مراکز درمانی دور هستیم حفظ توان پیمایش و پرهیز از حادثه بسیار مهم است. یک تاول دردناک می تواند شیرینی یک سفر را به کامتان تلخ کند و یا یک لیز خوردن و یا پیچیدگی مچ پا موجب آسیب جدی شود. یکی از وظایف کفش خوب، کم رنگ کردن اینگونه خطرات است.

تجهیزات سفر

در دنیای سفر و کوله گردی یکی از جالب ترین کارها صحبت از کوله پشتی های مختلف و متنوعی ست که هر کدام خصوصیات و کارایی های خود را دارند. در خصوص کوله پشتی قبل از هرچیز به عنوان یک اصل بدانید که کوله پشتی بهترین دوست و نزدیک ترین همراه شما در طول سفر است! هرچند که شما در تمام طول سفر در حال سواری دادن به او باشید! کوله پشتی میتواند از اندازه و کیفیت گرفته تا زیبایی و کارآمدی مدل های مختلفی داشته باشد. پس پیش از اینکه برای خرید کوله پشتی سر از وب سایت ها و فروشگاه های مختلف در آورید بهتر است بدانید در مورد کوله سفر شما چه نیازهایی دارید و چه چیزهایی ضروری ست.طراحی : همورا
Savanah Google+
سفر باعث می شود تا دریابی چقدر در جهان ناچیز هستی و چه جای کوچکی را در جهان اشغال کرده ای. گوستاو فلوبر
Copyright © 2020 Savanah. All rights reserved.