شکم گردی

شهر اصفهان یکی از تاریخی‌ترین شهرهای مرکزی ایران است که هرساله گردشگران بسیاری را به خود جذب می‌کند. جالب است بدانید امتحان کردن غذاهای بومی اصفهان در کنار جاذبه های تاریخی ازجمله دلایل بسیاری برای سفر به اصفهان است است.

اصفهان آثار تاریخی منحصربه‌ فردی دارد که بیش‌تر آن‌ها به‌جای مانده از دوره‌ی صفویه است، ازجمله معروف‌ترین آن‌ها می‌توان به پل خواجو، سی‌وسه‌پل، میدان نقش‌جهان، منار جنبان و... اشاره کرد.

در این مطلب قصد داریم شمارا با معروف‌ترین و اصیل‌ترین غذاهای اصفهان آشنا کنیم، پس در ادامه با ساوانا تراول همراه باشید.

تبریز کلان‌شهری در استان آذربایجان شرقی است که یکی از قطب‌های اقتصادی ایران به شمار می‌آید و غذاهای تبریز نیز از شهرت جهانی برخوردار است. این شهر زیبا تاریخ پرفرازونشیبی را از سر گذرانده است، برای مثال تبریز پایتخت سیاسی ایران در دوره‌ی اتابکان، خوارزمشاهیان، ایلخانان، چوپانیان، جلایریان، قراقویونلوها، آق‌قویونلوها، صفویان و ولیعهد نشین ایران در دورهٔ قاجاریان بوده است.

در تور تبریز با جاذبه های تبریز بیشتر آشنا خواهید شد و از ایرانگردی خود لذت ببرید.

برزیل کشوری در آمریکای جنوبی است که همگان آن را به واسطه جنگل آمازون و سواحل خاصش می‌شناسند. اگر سفری به این کشور پهناور در پیش رو دارید حتماً طعم غذاهای برزیلی را امتحان کنید. زیرا غذاهایی که در این منطقه از جهان سرو می‌شوند نیز همانند دیگر جاذبه‌های برزیل خاص و هیجان انگیز هستند.

اگر سفری به جنوب شرقی آسیا در پیش رو دارید، باید درباره انواع غذاهایی که در کشورهای این منطقه سرو می‌شوند اطلاعات کافی داشته باشید، زیرا تمام غذاها با ذائقه توریست‌ها سازگار نیستند. همچنین انتخاب یک غذا از بین غذاهای ناشناخته برای هر گردشگری سخت‌ترین کار ممکن خواهد بود. به همین دلیل معروف‌ترین غذاهای ویتنام، لائوس و کامبوج در ادامه معرفی شده‌اند.

سفر به شرق آفریقا برای توریست‌ها همیشه هیجان انگیز است، زیرا گونه‌های نایاب جانوری و حیات وحشی که در این منطقه از جهان وجود دارد را در هیچ  مکان دیگری نمی‌توانند مشاهده کنند. در کنار طبیعت بکر، این غذاهای تانزانیا و کنیا است که توریست‌ها را وادار به سفرهای چندین باره به  آفریقای شرقی می‌کند.

بسیاری از توریست‌ها که به خاک نپال پا می‌گذارند، ترجیح می‌دهند شکم گردی کنند  و از جاذبه‌های دیگر نپال نیز دیدن کنند. به همین دلیل در روزهای مختلف سال می‌توانید توریست‌های زیادی را در حال پرسه زدن در رستوران‌های مختلف نپال مشاهده کنید. دیدن جاذبه‌های نپال را در تور نپال با ساوانا تجربه کنید.

یزد یکی از کلان‌شهرهای ایران و مرکز استان یزد است. این شهر در فلات مرکزی ایران است و به همین دلیل آب‌وهوای گرم و خشک و کویری بر آن حکم‌فرما است. مردم خون‌گرم این شهر بسیار مهمان‌نوازند و با منحصربه‌فردترین خوردنی‌های یزد از شما پذیرایی می‌کنند.

شیراز یکی از زیباترین شهرهای ایران و استان فارس است که سفر به آن برای ایران‌گردان و جهان‌گردان جذابیت بسیاری دارد و خوردنی‌های شیراز در سرتاسر دنیا بسیار معروف است. این شهر رویایی از دوره‌ی سلطنت کریم‌خان زند بعنوان پایتخت ایران انتخاب شد و ازآن‌پس به یکی از مهم‌ترین شهرهای ایران تبدیل شد. شیراز زیبا جاذبه‌های گردشگری بسیاری دارد که بسیاری از آن‌ها را جاذبه‌های تاریخی تشکیل می‌دهند. ازجمله‌ی آن‌ها می‌توان به حافظیه، سعدیه، باغ ارم، عفیف‌آباد، نارنجستان قوام، دروازه قرآن و... اشاره کرد. سفر به شیراز در همه‌ی فصول سال زیبایی‌های خود را دارد، اما اگر می‌خواهید از عطر بهارنارنج‌های شیرازی سرمست شوید پیشنهاد [ادامه...]


طراحی : همورا
Savanah Google+
سفر باعث می شود تا دریابی چقدر در جهان ناچیز هستی و چه جای کوچکی را در جهان اشغال کرده ای. گوستاو فلوبر
Copyright © 2020 Savanah. All rights reserved.