خانه » مجله ساوانا تراول » دیدنی ها و خواندنی ها » جاذبه های خارجی

آشنایی با کشور ایتالیا

آشنایی با کشور ایتالیا

امروزه کشورهای اروپایی نظر بسیاری از افراد را به خود جلب کرده‌ اند. کشور ایتالیا یکی از کشورهای بسیار زیبا در جنوب قاره اروپا می باشد. پایتخت کشور ایتالیا، شهر رم از زیباترین شهرهای دنیا به حساب می آید. ایتالیا دارای جاذبه های گردشگری متنوعی می باشد. این کشور دارای تاریخی بسیار کهن بوده و همین موضوع سبب شده تا بسیاری از افراد برای بازدید از این کشور اقدام نمایند.


16:40, 1398/12/06, کد: 694

کشور ایتالیا

 

امروزه کشورهای اروپایی نظر بسیاری از افراد را به خود جلب کرده‌ اند. کشور ایتالیا یکی از کشورهای بسیار زیبا در جنوب قاره اروپا می باشد. پایتخت کشور ایتالیا، شهر رم از زیباترین شهرهای دنیا به حساب می آید. ایتالیا دارای جاذبه های گردشگری متنوعی می باشد. این کشور دارای تاریخی بسیار کهن بوده و همین موضوع سبب شده تا بسیاری از افراد برای بازدید از این کشور اقدام نمایند.

کشور ایتالیا همسایگان اروپایی متفاوتی مانند فرانسه، سوئیس، اتریش، اسلوونی، واتیکان و... را در کنار خود می‌ بیند. در این متن قصد داریم تا اطلاعاتی را در مورد کشور ایتالیا به افراد ارائه دهیم. چنانچه دوست دارید با ایتالیا بیشتر آشنا شوید، بهتر است که در مورد آن بیشتر بخوانید؛ بخوانید و مطمئن باشید که شیفته این کشور خواهید شد. مطمئناً سفر به ایتالیا می تواند شما را با بهترین کشور اروپا آشنا نمایند. این کشور یک کشور توسعه یافته می باشد که از لحاظ اقتصادی در ردیف بسیار مناسبی قرار گرفته است.

 ما در ادامه قصد داریم تا اطلاعات کلی در مورد ایتالیا، جغرافیای این کشور، فرهنگ، تاریخ، جاذبه ‌های متنوع گردشگری و نکاتی از این دست را به افراد ارائه دهیم. چنانچه قصد دارید تا این اطلاعات را به خوبی به دست آورید، متن ما را تا به پایان همراهی نمایید.

 

اطلاعات کلی

 

بسیاری از افراد دوست دارند تا نکات مرتبط با کشور ایتالیا را بدانند. خوب است که بدانید ایتالیا، تاریخچه ای بسیار کهن و قدیمی را دارد. این کشور محبوب همواره در میان گردشگران مورد توجه بوده است. در کشور ایتالیا پول رسمی یورو می باشد. یعنی برای تجارت و خرید در ایتالیا باید از یورو یا همان پول رایج حوزه شینگن استفاده نمایید.

 زبان مردم کشور ایتالیا، ایتالیایی می باشد. این زبان به عنوان یکی از زبان های سخت دنیا محسوب می‌ شود. البته این زبان بسیار شیرین می‌ باشد. ایتالیا در منطقه جنوب اروپا قرار گرفته است. در ایتالیا غذاهای معروفی وجود دارد که به کل کشورهای دنیا ارائه شده است. پیتزا یکی از معروف ترین غذاهای دنیا می باشد، که سر منشا آن از ایتالیا بوده است.

 همچنین غذاهایی مانند لازانیا از غذاهای منحصر به فرد ایتالیایی ها می باشد. در ایتالیا آداب و رسوم خاصی موجود می باشد. توجه داشته باشید که مردم ایتالیا اغلب مسیحی می باشند و دین مسیحیت را برای خود قرار داده ‌اند. نظام آموزشی در این کشور بسیار گسترده می باشد. از همین رو بسیاری از افراد برای تحصیل به کشور ایتالیا مهاجرت می کنند.

 در کل می ‌توان گفت که کشور ایتالیا، کشوری مناسب برای تفریح و گردش محسوب می شود. این کشور می‌ تواند جایگاه مناسبی برای مهاجران به حساب بیاید.

 

 

جغرافیای کشور ایتالیا

 

اگر از جغرافیای ایتالیا اطلاعاتی را نیاز داشته باشید، باید گفت که این کشور دارای جغرافیای مناسب و البته بسیار حساس می باشد. کشور ایتالیا در منطقه جنوبی اروپا قرار گرفته است. همین موضوع باعث می ‌شود که از لحاظ اقتصادی و تجاری در نقطه بسیار مناسبی قرار داشته باشد. کشور ایتالیا از دو جزیره به همراه یک شبه جزیره تشکیل شده است. همان طور که گفته شد پایتخت کشور ایتالیا، رم می باشد.

توجه داشته باشید که کشور ایتالیا دارای یک مساحت ۳۰۰ هزار کیلومتر مربعی می باشد. در این مساحت نسبتا زیاد، جمعیتی بالغ بر ۶۰ میلیون نفر زندگی می ‌کنند. با توجه به وسعت جغرافیایی و جمعیتی که در این کشور زندگی می‌ کنند، می ‌توان گفت که ایتالیا یکی از بزرگترین و پرجمعیت ترین کشورهای اروپایی محسوب می شود. با توجه به موقعیت جغرافیایی ایتالیا، این کشور از لحاظ آب و هوایی متنوع می باشد.

 در واقع می ‌توان گفت که کشور ایتالیا یک کشور چهار فصل به حساب می ‌آید. تابستان‌ های این کشور گرم بوده و زمستان های آن نسبتاً سرد می باشد. بهار و پاییز آن آب و هوای معتدلی دارد و همین موضوع باعث جذب گردشگران بی ‌شمار شده است. لازم به ذکر است که در یکی از بزرگترین کشورهای اروپا شهرهای متفاوتی مانند ونیز، رم، میلان، ژنوا، بلونیا و... موجود می باشد. گفتنی است که بیشترین جمعیت در شهر رم و پالرمو به همراه ناپل و تورین موجود می باشد.

 

 

فرهنگ ایتالیایی

 

یکی دیگر از چیزهایی که باید در مورد کشور ایتالیا بدانید، فرهنگ ایتالیایی ها می باشد. فرهنگ ایتالیا یکی از نقاط قوت این کشور به حساب می‌ آید. معماری در فرهنگ ایتالیا بسیار تاثیر گذار است. در واقع می ‌توان گفت که ایتالیا از بهترین معماری بهره مند می باشد. سبک های معماری در این کشور بسیار متنوع می باشند. همچنین هنر در این کشور تاریخی قدیمی دارد. در این کشور هنرمندانی همچون لئوناردو داوینچی، میکل آنژ، بلینی و... موجود بوده اند. همین ذوق و شوق هنر نمادی از فرهنگ ایتالیا می ‌باشد.

در آداب و رسوم مردم کشور ایتالیا، موسیقی و رقص جایگاه بسیار محکمی دارد. موسیقی این کشور به شدت از تاریخ آن تاثیر می پذیرد. جالب است که بدانید در لباس‌ های سنتی ایتالیایی ‌ها، حجاب نیز رعایت می‌ شود. این لباس ها بی شباهت به لباس های ایرانی ها نمی باشند. در کل می‌ توان گفت که دنیای مد در ایتالیا همواره مورد توجه بوده است. لذا شهرهایی مانند فلورانس، رم و میلان از شهرهای بوده ‌اند که همواره خود را با مد در جهان به روز نگه داشتند. مردم کشور ایتالیا، مردمی بسیار باشخصیت و مهربان می باشند. سعی کنید که در سفر به ایتالیا با این مردم مهربان باشید.

 

تاریخ کشور ایتالیا

 

همانطور که گفته شد کشور ایتالیا یکی از کشورهای تاریخی درجنوب اروپا محسوب می شود. این کشور در دوره باستان بوده و پیشینه تاریخی قابل تأملی را دارد. توجه داشته باشید که ایتالیا در دوران ‌های قبل، حکومت های متفاوتی را دیده است. همانطور که می دانید ایران یکی از قدیمی ترین کشورهای دنیا می باشد. لذا اطلاعاتی که موجود است نشان دهنده این است که ایرانیان باستان، با ایتالیایی ‌ها داد و ستد داشته اند. همین موضوع نشان از تاریخ کهن ایتالیا می باشد. زمانی که شما به ایتالیا سفر می نمایید، جاذبه های تاریخی این کشور را می بینید و به تاریخ کهن آن پی می برید.

 ایتالیا دوران های متفاوتی را به خود دیده است. از تاریخ رونسانس گرفته تا جنگ های جهانی، بازه های مختلف تاریخ این کشور را دست خوش تغییراتی قرار داده است. توجه داشته باشید که ایتالیا در قرن نوزدهم وارد مرحله جدیدی از تاریخ خود شد. در این مرحله یک تغییر و اصلاحات اساسی در آن صورت گرفت. حقوق شهروندی و قوانینی از این قبیل به میان آمد که ایتالیا را علاوه بر اینکه یک شهر تاریخی بود، به یک شهر متمدن تبدیل ساخت.

 

 

جاذبه های کشور ایتالیا

 

جاذبه های کشور ایتالیا در بخش‌ های مختلفی دسته بندی می شوند. افرادی که قصد سفر به کشور ایتالیا را دارند، می‌ توانند از این جاذبه های گردشگری به خوبی بازدید به عمل آورند. یکی معروف ترین جاذبه های گردشگری ایتالیا کولوسئوم می باشد. کولوسئوم یک بنای تاریخی و یک تماشاخانه قدیمی است، که بزرگترین آمفی تئاتر دنیا در ادوار گذشته محسوب می ‌شد. برج پیزا به عنوان نماد کشور ایتالیا محسوب می شود. نمای این برج به صورت کج ساخته شده و بسیاری از گردشگران را به سمت خود جلب می کند.

کانال های ونیز از دیگر جاذبه های گردشگری ایتالیا می باشد. جالب است که بدانید خانه ‌های مردم بر کنار این کانال ها ساخته شده است. این کانال بزرگ همواره مسافران بسیاری را به سمت خود جلب می کند. یکی دیگر از جاذبه‌ های گردشگری ایتالیا پمپئی می‌ باشد. این جاذبه گردشگری بسیار قدیمی که در سال ۷۹ میلادی موجود بوده، بر اثر فوران آتشفشان از بین رفته است.

 دریاچه کومو یکی دیگر از این جاذبه ‌های گردشگری می‌ باشد. این دریاچه توسط کوه های مختلفی احاطه شده و نمای بسیار زیبایی را به وجود آورده است. ساحل آمالفی به همراه جزیره البا از جاذبه ‌های گردشگری آبی در این کشور می باشند. همچنین منطقه ساحلی سنگ تر یک جاذبه گردشگری بسیار مناسب به حساب می آید. از دیگر جاذبه ‌ها می ‌توان به واتیکان، پارک ملی گرند پارادیزو، قصر دوک، فواره تروی، کلیسای جامع میلان، جزیره کاپری و... اشاره کرد.

 

 

سخن پایانی

 

در پایان می توان گفت که کشور ایتالیا کشوری است که بخشی از فرهنگ اروپا را رقم زده است. رژیم غذایی متنوع آب و هوای بسیار مطللوب، وجود جاذبه‌ های گردشگری مختلف و بسیاری دیگر از این نکات منحصر به فرد، دست به دست هم داده ‌اند تا کشور ایتالیا را به عنوان یک مقصد گردشگری به افراد معرفی نمایند. در پایان توصیه ما به شما این است که با انتخاب کشور ایتالیا برای سفر و مسافرت، تجربه ‌ای مناسب از سفر به اروپا را در ذهن خود داشته باشید. امروزه آژانس های مسافرتی متنوعی موجود می باشند، که سفر به ایتالیا را به شما ارائه می دهند. شما می توانید با انتخاب این آژانس های مسافرتی، علی ‌رغم اینکه کیفیت سفر خود را افزایش می دهید، هزینه کمتری را برای این سفر بپردازید.

 

(این مطلب توسط واحد تولید محتوای ساوان تریپ تهیه شده است.)انگشتتان را بر روی دکمه زیر نگه دارید تا گزینه کپی نمایش داده شود. با این کار به راحتی می‌توان در گروه‌های وایبری، واتساپی و... این مطلب را ارسال نمود.

کپی لینک مطلب
به اشتراک بگذارید:

کلید واژه‌های مرتبط

نکاتی ضروری در انتشار نظرات مخاطبان
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • «ساوانا تراول» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • «ساوانا تراول» از انتشار نظراتی که حاوی کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و موارد مغایر با قوانین کشور باشد معذور است.
  • نظرات پس از تأیید «واحد تحریریه ساوانا تراول» منتشر می‌شود.

فرم ارسال نظرات
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
کد:
پیام شما:

 

طراحی : همورا
Savanah Google+
سفر باعث می شود تا دریابی چقدر در جهان ناچیز هستی و چه جای کوچکی را در جهان اشغال کرده ای. گوستاو فلوبر
Copyright © 2020 Savanah. All rights reserved.