خانه » مجله ساوانا تراول » دیدنی ها و خواندنی ها » جاذبه های خارجی

کشور یونان

کشور یونان

کشور یونان یکی است که کشورهای اروپایی محسوب می ‌شود. این کشور دارای قدمت بسیار بالایی می باشد. لذا بسیاری از افراد برای تفریح و گردش یونان را انتخاب می نمایند. یونان دارای جاذبه ‌های گردشگری متنوعی می باشد. همین موضوع باعث شده تا بسیاری از افراد در زمان های تعطیلی، یونان را برای تفریح و گردش انتخاب نمایند. اطلاعات مختلفی در مورد یونان موجود است که ما در این متن سعی داریم این اطلاعات را با وضوح کامل به شما ارائه دهیم. چنانچه قصد دارید تا یونان را به خوبی بشناسید و از ویژگی های منحصر به فرد آن اطلاع پیدا کنید، ما را تا پایان همراهی کرده تا با موضوعاتی همچون جغرافیا، فرهنگ، تاریخ، جاذبه های گردشگری و.... آشنایی پیدا نمایید.


15:58, 1398/12/04, کد: 691

 

کشور یونان 

 

کشور یونان یکی است که کشورهای اروپایی محسوب می ‌شود. این کشور دارای قدمت بسیار بالایی می باشد. لذا بسیاری از افراد برای تفریح و گردش یونان را انتخاب می نمایند. یونان دارای جاذبه ‌های گردشگری متنوعی می باشد. همین موضوع باعث شده تا بسیاری از افراد در زمان های تعطیلی، یونان را برای تفریح و گردش انتخاب نمایند. اطلاعات مختلفی در مورد یونان موجود است که ما در این متن سعی داریم این اطلاعات را با وضوح کامل به شما ارائه دهیم. چنانچه قصد دارید تا یونان را به خوبی بشناسید و از ویژگی های منحصر به فرد آن اطلاع پیدا کنید، ما را تا پایان همراهی کرده تا با موضوعاتی همچون جغرافیا، فرهنگ، تاریخ، جاذبه های گردشگری و.... آشنایی پیدا نمایید.

 

 

اطلاعات کلی در مورد یونان

 

به صراحت می‌ توان عنوان کرد که یونان از قدیمی ترین کشورهای دنیا و تمدن ‌های حال حاضر می باشد. این کشور در قاره اروپا واقع شده و از فرهنگ بسیار کهن و غنی برخوردار بوده است. یونان در دنیا از لحاظ های مختلف هنری و فرهنگی زبان زد خاص و عام می باشد. واحد پول این کشور به دلیل قرار گرفتن در حوزه اروپا یورو می باشد. لذا شما برای خرید باید یورو به همراه داشته باشید. یونان از لحاظ جاذبه‌ های تفریحی و گردشگری در سطح بسیار مناسبی قرار گرفته است. پایتخت کشور یونان شهر آتن می باشد. آتن از زیباترین شهرهای اروپایی می باشد که آثار تاریخی و جاذبه ‌های گردشگری متعددی در آن موجود است. توجه داشته باشید که یونان به عنوان نخستین تمدن در اروپا حساب می‌آید. لازم به ذکر است که یونان دارای رشته های ورزش های مختلفی می باشد. جالب است که بدانید کشور یونان اولین کشوری بود که المپیک را به جهان معرفی کرد. مردم یونان به زبان یونانی صحبت می ‌کنند. اگر قصد سفر به یونان را دارید، سعی کنید یا یویانی بلد باشید و یا انگلیسی را به خوبی صحبت کنید.

جغرافیای کشور یونان

 

یکی از مهمترین نکاتی که در مورد کشور یونان وجود دارد جغرافیای آن می‌ باشد. یونان یکی از کشورهای جنوبی در قاره اروپا می باشد. این کشور با مساحت ۱۳۱ هزار کیلومتر مربع یکی از کشورهای بزرگ اروپا محسوب می شود. خوب است که بدانید یونان از جمعیت آنچنانی برخوردار نمی باشد. طبق آخرین سرشماری های صورت گرفته جمعیت یونان در حدود ۱۵ میلیون نفر می باشد. این کشور از لحاظ جغرافیایی به گونه ‌ای قرار گرفته است که اتصال سه قاره آفریقا، اروپا و آسیا را برعهده دارد. با توجه به موقعیت جغرافیایی که کشور یونان در آن قرار گرفته است، چیزی در حدود ۷۰ درصد این کشور کوهستانی می ‌باشد. در کل می ‌توان گفت که موقعیت جغرافیایی یونان بسیار منحصر به فرد و خاص می‌ باشد. این کشور از مهمترین کشورهای دنیا از لحاظ جغرافیایی به حساب می آید. با توجه به این جغرافیایی مناسب، آب و هوای آن نیز نسبتا مناسب می باشد. لذا از لحاظ جغرافیایی آب و هوای یونان، آب و هوای مدیترانه ای می باشد. تابستان ها در این کشور بسیار گرم و خشک بوده و زمستان ‌های معتدلی را دارد. ماه های بهار و ماه های پاییز برای سفر ما مسافرت به کشور یونان می تواند گزینه بسیار مناسبی باشد.

 

فرهنگ یونان

 

پس از تمدن و فرهنگ ایرانیان، فرهنگ کشور یونان از تاثیرگذارترین فرهنگ های دنیا می باشد. یونان تمدنی بسیار قدیمی دارد. این سرزمین دارای امپراتوری های مختلف بسیاری می باشد. فرهنگ و هنر در یونان بسیار اهمیت دارد. در سرزمین یونان هنر با پتانسیل بسیار بالایی صورت می گیرد. لازم به ذکر است هنرمندان یونانی از شهرت بسیاری در دنیا برخوردار می باشند. جالب است که بدانید بخش عظیمی از عجایب هفتگانه دنیا در همین کشور یونان موجود می باشد. فرهنگ یونانی در دنیا پیچیده است. از گزینه ‌های این فرهنگ می ‌توان به مجسمه زئوس، معبد آرتمیس، کولوزئوس و فانوس دریایی الکساندر اشاره کرد. در کل می ‌توان گفت که فرهنگ و هنر بعد از ایرانیان در دسته یونانیان می باشد.

 

 

تاریخ کشور یونان

 

صحبت از تاریخ یونان کاری بسیار سخت می باشد. لذا یونان یکی از قدیمی ترین کشورهای دنیا محسوب می ‌شود. طبق آخرین اطلاعاتی که موجود است، تاریخ آن به ۷۰۰ سال قبل از میلاد مسیح بر می گردد و در آن زمان یونان وجود داشته است. جالب است که بدانید این کشور همواره دستخوش تغییراتی بوده است. نکته جالب در مورد تاریخ کشور یونان، این است که این کشور در گذشته همواره با ایرانی ها در حال درگیری و نزاع بوده‌ است. جالب است که بدانید این کشور یکی از قدرت های نظامی موفق در گذشته بوده است. اما هم اکنون سعی کرده تا به جای افزایش قدرت نظامی توان علمی خود را بالا ببرد. در قرون وسطا مردم این کشور بیشتر به صورت پراکنده زندگی می کردند. زندگی در این قرن ها به صورت روستایی صورت می گرفت. اما با توجه به بالا رفتن جمعیت روستا ها در قرون وسطا، کم ‌کم قوانین شهروندی و زندگی شهری به وجود آمد و دولت برای مردم قوانین جدیدی وضع کرد. با توجه به تاریخ بسیار کهن یونان جاذبه ‌های گردشگری متنوع تاریخی در آن موجود می باشد که در ادامه متن در مورد آن ها بیشتر صحبت خواهیم کرد.

جاذبه های کشور یونان

 

از شهرهای گردشگری که در یونان می توان به آن ها سرک کشید، باید به شهرهای آتن، رودس، لسبوس، کرت، میکنوس و... اشاره کرد. جاذبه های گردشگری در یونان بسیار متنوع می باشد. یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری در یونان که بخشی از تاریخ این کشور را به شما نشان می دهد، موزه آکروپلیس می باشد. این موزه دارای دیدنی های بسیار زیادی برای گردشگران است. کتابخانه ‌ها هادریان یکی از بزرگترین کتابخانه های ساخت دست بشر در طول تاریخ یونان می باشد. آکروپلیس یکی از بناهای تاریخی یونان بوده که در مرتفع ترین نقطه آن قرار گرفته است. این جاذبه گردشگری نماد کشور یونان نیز محسوب می ‌شود. از جاذبه ‌های تاریخی که بگذریم باید به جاذبه های طبیعی در کشور یونان اشاره کنیم. دشت نمک کالونی، یکی از زیباترین دشت های یونان می باشد. همچنین ساحل کاماری از زیباترین سواحل یونان بوده است. شما می توانید در سفر به یونان تمامی این جاذبه ‌های گردشگری را مورد توجه قرار دهید. بازدید از این جاذبه ها سفر شما را به کشور یونان جذاب و منحصر به فرد می نمایند.

 

 انگشتتان را بر روی دکمه زیر نگه دارید تا گزینه کپی نمایش داده شود. با این کار به راحتی می‌توان در گروه‌های وایبری، واتساپی و... این مطلب را ارسال نمود.

کپی لینک مطلب
به اشتراک بگذارید:

کلید واژه‌های مرتبط

نکاتی ضروری در انتشار نظرات مخاطبان
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • «ساوانا تراول» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • «ساوانا تراول» از انتشار نظراتی که حاوی کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و موارد مغایر با قوانین کشور باشد معذور است.
  • نظرات پس از تأیید «واحد تحریریه ساوانا تراول» منتشر می‌شود.

فرم ارسال نظرات
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
کد:
پیام شما:

 

طراحی : همورا
Savanah Google+
سفر باعث می شود تا دریابی چقدر در جهان ناچیز هستی و چه جای کوچکی را در جهان اشغال کرده ای. گوستاو فلوبر
Copyright © 2020 Savanah. All rights reserved.