خانه » مجله ساوانا تراول » دیدنی ها و خواندنی ها » جاذبه های خارجی

نایروبی

نایروبی

افرادی که به گردشگری و سفر به کشورهای مختلف علاقه مند می باشند، حتماً کشور کنیا را می‌ شناسند‌. کشور کنیا یکی از کشورهای آفریقایی است که از لحاظ گردشگری در رده بسیار بالایی قرار گرفته و بسیاری از افراد برای گردش و تفریح به کنیا می‌ روند. اما یکی از زیباترین شهرهای کشور کنیا شهر نایروبی می باشد. شهر نایروبی یکی از قطب های گردشگری در کشور کنیا محسوب می‌ شود‌ افرادی که قصد سفر به شهر نایروبی را دارند، باید توجه داشته باشند که بهترین خدمات گردشگری در همین شهر است. پس انتخاب بسیار خوبی را انجام داده اید.


15:55, 1398/11/28, کد: 685

شهر نایروبی

 

افرادی که به گردشگری و سفر به کشورهای مختلف علاقه مند می باشند، حتماً کشور کنیا را می‌ شناسند‌. کشور کنیا یکی از کشورهای آفریقایی است که از لحاظ گردشگری در رده بسیار بالایی قرار گرفته و بسیاری از افراد برای گردش و تفریح به کنیا می‌ روند. اما یکی از زیباترین شهرهای کشور کنیا شهر نایروبی می باشد.

شهر نایروبی یکی از قطب های گردشگری در کشور کنیا محسوب می‌ شود‌ افرادی که قصد سفر به شهر نایروبی را دارند، باید توجه داشته باشند که بهترین خدمات گردشگری در همین شهر است. پس انتخاب بسیار خوبی را انجام داده اید.

 لذا ما در این متن قصد داریم تا شهر نایروبی را برای افراد مورد بررسی قرار بدهیم. چنانچه قصد دارید تا برای گردش و تفریح به شهر نایروبی بروید، ما را تا پایان همراهی نمایید.

 ما در این متن اطلاعات مفیدی از این شهر به شما ارائه خواهیم داد و نکات مورد نیاز را به شما آموزش می دهیم. با ما تا پایان همراه باشید تا برای اندک دقایق خود را در نایروبی این شهر زیبا حس نمایید.

 

اطلاعات کلی

شهر نایروبی یکی از شهرهای قدیمی و در عین حال مدرن کنیا است. این شهر توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است. جالب است که بدانید از تاسیس شهر کنیا صد و چند سال بیشتر نمی گذرد‌. اما در همین صد و چند سال پیشرفت قابل توجهی داشته است. توجه داشته باشید که شهر نایروبی در کنار رودخانه‌ای هم‌ نام خود قرار گرفته است.

این شهر از گذشته تا به امروز سیر تحولات فراوانی را داشته است. جمعیت این شهر از سال ۱۹۰۰ تا به امروز تغییر داشته است. توجه داشته باشید که جمعیت فعلی این کشور چیزی در حدود ۳ الی ۴ میلیون می باشد. در کل می‌ توان گفت که شهر کنیا به عنوان یکی از بزرگ‌ ترین شهرهای آفریقایی محسوب می‌ شود.

 این شهر در شرق آفریقا واقع شده است‌ بسیاری از افرادی که به قاره آفریقا سفر می‌ کنند از شهر نایروبی بازدید به عمل می‌ آورند. لذا شهر نایروبی دارای جاذبه‌های گردشگری متفاوت و متنوعی می باشد. همچنین خدمات رفاهی در این شهر در سطوح بسیار بالا ارائه می‌ شود. توصیه ما به علاقه‌ مندان سفر به آفریقا بازدید از این شهر می باشد.

توجه داشته باشید که شهر نایروبی از لحاظ اقتصادی و سیاسی در کشور کنیا حرف اول را می‌ زند. پس بهتر است در سفر به کنیا حداقل چند روزی را در این شهر بگذرانید.

 

 

آب و هوای شهر نایروبی

توجه داشته باشید که شهر نایروبی به عنوان یکی از شهرهای مرتفع در کنیا محسوب می‌شود. این شهر با داشتن ارتفاعی برابر با ۱۸۶۰ متر از لحاظ آب و هوایی در ناحیه معتدل قرار گرفته است. شهر نایروبی از لحاظ آب و هوایی در یک منطقه چهار فصل واقع شده است. ایرانیان معنای چهار فصل را به خوبی می‌ دانند. لذا در ایران شما چهار فصل را به صورت مجزا حس خواهی کرد.

البته هیچگاه نمی توان چهارفصل ایران را با چهار فصل در شهر نایروبی مقایسه کرد. به دلیل واقع شدن این شهر در کنار خط استوا، معمولاً تفاوت فصل ها آنچنان حس نمی شود. اما درجه دمایی معمولاً بالا پایین شده و بارش ها در فصول مورد نظر صورت می پذیرد. لذا در این شهر کیفیت آب و هوایی از لحاظ فصلی بسیار مناسب می باشد. به طور مثال شما در این شهر می توانید آب و هوای بهاری تابستانی و زمستانی را به صورت نامحسوس حس نمایید.

 بهترین ماه ها از لحاظ آب و هوایی پاییز می باشد. در ماه های گرم سال در نهایت درجه هوا به ۲۵ درجه سانتیگراد می‌ رسد. البته این دما برای گردشگران بسیار معتدل می باشد. پس می‌ توان گفت که این مناسب بودن آب و هوا در شهر نایروبی این شهر را مستعد آن ساخته که گردشگران چشم‌ بسته به آن سفر نمایند.

 با توجه به اینکه این شهر در نزدیکی خط استوا قرار گرفته است، طلوع و غروب خورشید آنچنان حس نمی شود. در ماه های مختلف سال در یک ساعت مشخص طلوع و غروب اتفاق می‌ افتد.

 

 

جاذبه های گردشگری نایروبی

 شهر نایروبی دارای جاذبه‌ های گردشگری متفاوتی می باشد. این جاذبه‌ های گردشگری در دسته های مختلفی تقسیم شده اند. یکی از زیباترین جاذبه‌ های گردشگری نایروبی جنگل کارورا می باشد. این جنگل دارای زیبایی‌ های فراوانی است.

 زمانی که شما پای خود را به این جنگل بگذارید، مطمئنا زیبایی‌ های آن شما را به خود جذب می‌ کند. اما توجه داشته باشید که در حال قدم زدن به تابلوهای راهنمایی که در این جنگل نصب شده است توجه داشته باشید.

 

 

در سفر به شهر نایروبی حتما دهکده توریستی این شهر را مورد توجه قرار دهید. دهکده توریستی نایروبی در واقع بخشی از فرهنگ و تاریخ زندگی قبیله ای کنیا را به نمایش گذاشته است. در این دهکده که در نزدیکی‌ های سال ۱۹۷۱ طراحی شده است، فرهنگ و نمادهای مربوط به کنیا و نایروبی با نمادها و مجسمه ها طراحی شده است.

اگر دوست دارید با بخشی از فرهنگ و تاریخ کنیا آشنا شوید، حتماً به موزه ملی نایروبی بروید. این موزه دارای آثار مختلفی می باشد. شما می توانید در زمان گردش حتماً این موزه را مورد توجه قرار دهید.

 

 

یکی از جاذبه‌ های گردشگری نایروبی که به صورت خیرخواهانه ساخته شده است، پارک فیل ها می باشد. جالب است که بدانید مسئولین این پارک از فیل هایی که مادر و یا پدر خود را از دست داده‌ اند، نگهداری می‌ کنند.

شما می توانید برای بازدید از این جاذبه گردشگری با پرداخت هزینه ای ناچیز به بازدید از فیل های آفریقایی بپردازید.

سعی کنید در سفر به نایروبی از تور لیدر های مناسب استفاده نمایید. آن ها می توانند جاذبه های گردشگری را به بهترین نحو ممکن به شما نشان دهند.

 

خوردنی های جذاب شهر نایروبی

کشورهای آفریقایی سبک های ویژه ای برای غذاخوردن دارند. این غذاها در بخش ها و دسته های متفاوت تقسیم شده‌ اند. کشور بزرگ کنیا و در عین حال شهر نایروبی، ز این قاعده مستثنا نیست. غذاهای مختلفی در شهر نایروبی موجود است که شما می توانید برای تهیه وعده های غذایی خود از آن ها استفاده نمایید.

نیاما چوما یکی از غذاهای ویژه و لذیذ می باشد. این غذا با استفاده از گوشت گوساله و یا مرغ تهیه می شود. در واقع در تهیه این غذا گوشت گوساله و مرغ را با حفظ فاصله معین و به صورت آهسته بر روی ذغال گریل می‌ کنند.

اوگالی ناساکوما از دیگر غذاهای محلی نایروبی می باشد. این غذا با استفاده از پودر ذرت تهیه می شود. در بسیاری از اوقات این غذا با سبزی به نام ناسوکاما سرو می‌شود.

 رستوران های متفاوتی هستند که غذاهای محلی این شهر را به گردشگران ارائه می‌ دهند.

اگر به عنوان یک ایرانی قصد دارید تا از غذاهای آفریقایی استفاده کنید، حتماً مواد اولیه آن را مورد توجه قرار دهید. مواد اولیه هر غذایی می‌ تواند بر اساس ذائقه افراد انتخاب شود. ممکن است غذاهایی که در این شهر کنیا پخت می‌ شوند، با ذائقه شما سازگار نباشد.

 ایرانیان می توانند با استفاده از رستوران‌ های ایرانی غذاهای ایرانی را مورد توجه قرار دهند.

 

سفر به شهر نایروبی

افرادی که قصد سفر به نایروبی را دارند، باید یک سری از اطلاعات مسافرتی را بدانند. اگر قصد برقراری ارتباط در این شهر را دارید، سعی کنید یا زبان سواحلی بلد باشید یا زبان انگلیسی را به خوبی حرف بزنید. در غیر این صورت باید از تور لیدر ها و یا افرادی که به این زبان ها آشنا هستند، استفاده نمایید.

با توجه به این که واحد پول کشور کنیا شیلینگ می باشد، هزینه ها در این کشور کمی ارزان‌ قیمت است. لذا هر شیلینگ ۳۵۰ تومان می باشدو همین موضوع باعث شده تا هزینه های سفر به کنیا کمی کاهش پیدا نماید. افرادی که به کنیا و پایتخت آن نایروبی سفر می‌ کنند، باید توجه داشته باشند که فرودگاه جومو کنیاتا فرودگاه بین المللی این شهر و کشور کنیا می باشد. شهر نایروبی دارای هتل های ۵ ستاره می باشد. لذا افراد با توجه به هزینه‌ هایی که در نظر گرفته اند، می‌ توانند یکی از این هتل‌ ها را انتخاب نمایند.

 


 

اگر قصد سفر به نایروبی را دارید بهتر است که بازه زمانی سفر خود را در خرداد، شهریور، آذر و بهمن تعیین نمایید. در این بازه تمامی نکات مثبت برای سفر به نایروبی موجود می باشد.

 استفاده از آژانس های مسافرتی برای سفر به نایروبی می تواند گزینه بسیار مناسبی باشد. برای بهره‌ مندی از خدمات سفر به این شهر زیبا می توانید از گروه گردشگری ما استفاده نمایید.

 

(این مطلب توسط واحد تولید محتوای ساوان تریپ تهیه شده است.)انگشتتان را بر روی دکمه زیر نگه دارید تا گزینه کپی نمایش داده شود. با این کار به راحتی می‌توان در گروه‌های وایبری، واتساپی و... این مطلب را ارسال نمود.

کپی لینک مطلب
به اشتراک بگذارید:

کلید واژه‌های مرتبط

نکاتی ضروری در انتشار نظرات مخاطبان
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • «ساوانا تراول» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • «ساوانا تراول» از انتشار نظراتی که حاوی کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و موارد مغایر با قوانین کشور باشد معذور است.
  • نظرات پس از تأیید «واحد تحریریه ساوانا تراول» منتشر می‌شود.

فرم ارسال نظرات
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
کد:
پیام شما:

 

طراحی : همورا
Savanah Google+
سفر باعث می شود تا دریابی چقدر در جهان ناچیز هستی و چه جای کوچکی را در جهان اشغال کرده ای. گوستاو فلوبر
Copyright © 2020 Savanah. All rights reserved.