خانه » مجله ساوانا تراول » دیدنی ها و خواندنی ها » جاذبه های خارجی

کشور آفریقای جنوبی

کشور آفریقای جنوبی

کشوری پهناور در جنوبی ترین نقطه قاره سیاه، با مرز های خشکی و آبی، صحراهای بزرگ و جنگل های متعدد؛ این ها همه کلماتی است که با توجه به شرایط جغرافیایی آفریقای جنوبی می توان از آن ها استفاده کرد. اسم این کشور ممکن است برای بسیاری از شما نا آشنا به نظر بیاید!


09:52, 1398/11/23, کد: 675

آفریقای جنوبی

کشوری پهناور در جنوبی ترین نقطه قاره سیاه، با مرز های خشکی و آبی، صحراهای بزرگ و جنگل های متعدد؛ این ها همه کلماتی است که با توجه به شرایط جغرافیایی آفریقای جنوبی می توان از آن ها استفاده کرد. اسم این کشور ممکن است برای بسیاری از شما نا آشنا به نظر بیاید! اما همین جا بایستید، صبر کنید! در صورتی که اهل ورزش و به خصوص فوتبال هستید، به یاد بیاورید ک جام جهانی 2010 فوتبال در چه کشوری برگزار شد؟

بله، آفریقای جنوبی کشوری است که در تاریخ خود همواره افتخار میزبانی یک دوره بزرگترین رویداد ورزشی جهان را دارد. تماشاگران فوتبال خوب صدای شیپورهای مخصوص این کشور که ووزلا نامیده می شدند را در طول بازی ها به خاطر دارند.

آفریقای جنوبی با دارا بودن شرایط سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی نسبتا مناسب، یکی از بهترین کشورهای قاره اروپا است. این کشور به دلیل استعمار و... امروزه دارای نژادهای گوناگونی از انسان است.

آفریقای جنوبی دارای نظام جمهوری است که در آن رئیس جمهور دارای بیشترین اختیار است. این کشور، اقتصادی نیمه دولتی با بخش خصوصی در حال رشد دارد. در آفریقای جنوبی قریب به 58 میلیون نفر انسان با چندین زبان و نژاد زندگی می کنند. پایتخت این کشور پرتوریا است و شهرهای مهمی مانند کیپ تاون، ژوهانسبورگ، دوربان و پورت الیزابت دارد. دماغه امیدنیک یکی از نقاط مهم این کشور است که ارزش بین المللی دارد. پایتخت سیاسی این کشور، پرتوریا است.

آفریقای جنوبی در کجا قرار دارد؟ آب و هوای آن چگونه است؟

آفریقای جنوبی دارای موقعیت استراتژیک فوق العاده مهمی در دنیا است. این کشور یکی از آبراه های اصلی دنیا را در اختیار دارد. نواحی شمالی و غربی این کشور دارای اقلیمی خشک است و صحرای مشهور نامیب در آنجا قرار دارد. اما هرچه به سمت نواحی جنوبی و شرقی این کشور نزدیک شویم، اقلیم استوایی بر کشور غالب می شود.

این کشور با کشورهای آفریقایی نظیر بوتسوانا، موزامبیک، لسوتو، سوازیلند، نامیبیا و زیمبابوه همسایه است. به واسطه همین همسایگی است که آفریقای جنوبی عضوی از سازمان اقتصادی کشورهای جنوبی آفریقا است. قرارگیری در شاهراه تجاری اقیانوس اطلس و اقیانوس هند سبب شده است تا بنادر این کشور ارزش و اعتبار فوق العاده ای در دنیا داشته باشند.

تاریخ، فرهنگ و هنر آفریقای جنوبی

 

 • در حد فاصل سال های 1870 تا 1880، معادن الماس کیمبرلی در این کشور کشف شد که بیش از 95 درصد الماس جهان را تولید می کردند. نزدیک به 20 سال بعد در این کشور بزرگ ترین معادن طلای جهان کشف می شود. معادن Witwatersrand یکی از اصلی ترین عوامل حمایت توسعه اقتصادی در این کشور بودند. همچنین در سال های 1890 تا 1910 به دلایل سیاسی و اجتماعی این کشور تحریم های شدیدی را تجربه کرد که در سال های بعدی برداشته شد. این خلاصه ای از مهم ترین وقایع تاریخ سال های اخیر آفریقای جنوبی بود.
 • کشور رنگین کمان لقبی است که به خاطر شرایط نژادی و فرهنگ مردم به آفریقای جنوبی داده شده است. در این کشور بیش از 7 نژاد و فرهنگ مختلف از جمله مسلمان، هندو و آفریکانر زندگی می کنند. البته یکی از جذابیت های این کشور همین است که با وجود مذاهب و روش های فکری مختلف، مردم در نهایت صلح و آرامش در کنار یکدیگر زندگی می کنند. همچنین با توجه به حضور مذاهب مختلف شما می توانید شاهد انجام آداب های مخصوص هر مذهب و یا روش فکری باشید.
 • به غیر از هنرهای مدرن امروزی مانند موسیقی، می توان به هنرهای تجسمی و نقاشی به عنوان مهم ترین هنرها در این کشور نگاه کرد. خصوصا در زمینه نقاشی بر روی سنگ، در این کشور آثاری پیدا شده است که مشخص می کند که این هنر از سال ها قبل در این کشور وجود داشته است. برخی از آثار مشهور هنرمندان اهل آفریقای جنوبی در این زمینه ها، از موضوعاتی مانند آزادی، آرمانگرایی و نلسون ماندلا رهبر آزادی بخش این کشور سرچشمه می گیرد.

جاذبه های دیدنی و جذاب آفریقای جنوبی که چشم هر گردشگری جذب خود می کند!

 

آفریقای جنوبی با توجه به اقلیم و طبیعت بسیار متنوع و زیبایی که دارد، هر ساله مبدا سفرهای تعداد زیادی گردشگر از سراسر دنیا است. در این کشور شما می توانید ترکیبی از جاذبه های فوق العاده طبیعی و انسانی را مشاهده کنید.

 • پارک ملی کروگر: یکی از زیباترین جنگل ها و مناطر طبیعی در شمال شرق آفریقا، پارک ملی کروگر است. در این پارک شما می توانید پوشش غالبا جنگلی را با مناظر و زیبایی های مخصوص آن به وسعت نزدیک به 20 هزار کیلومتر مربع مشاهده کنید! این پارک در استان های لیمپوپو و مپومالانگا قرار گرفته است.
 • Cape of Good Hope: یکی از مناطق ساحلی و دیدنی در کیپ تاون آفریقای جنوبی که دارای مناظر طبیعی بسیار زیبایی است. نام این منطقه برگرفته از سفر اولین کاوشگر پرتغالی آن بوده است. سواحل سنگی، جنگل های زیبا و مناطق مسکونی جذاب محلی از جمله مقاصد این منطقه برای توریست ها است.
 • پارک ملی Addo Elephant: اگر عاشق حیات وحش و موجودات زنده هستید، این پارک یکی از بهترین گزینه ها و مقاصد برای شما در سفر به آفریقای جنوبی است. این پارک در نزدیکی بندر الیزابت قرار گرفته است. در این پارک شما حتی درون جاده ها هم می توانید فیل های غول پیکر و موجودات زنده زیبا در گونه های مختلف را از نزدیک مشاهده کنید. این یک تجربه جذاب و زنده از برخورد با انواع حیوانات زنده به صورت آزاد و نه در قفس است.
 • باغ گیاه شناسی Kirstenbosch: اگر گیاه شناس هستید و یا به دیدن گونه های مختلف و بسیار متنوع گیاهی اهمیت می دهید، باغ گیاه شناسی مشهور در کیپ تاون، می تواند تجربه فوق العاده ای برای شما باشد. البته در کنار مشاهده گونه های مختلف و متنوع، شما می توانید از منظره های سرسبز کوهستانی موجود در این منطقه نیز دیدن کنید که بسیار زیبا هستند. اکثر گونه های موجود در این باغ وسیع، گونه های مخصوص و انحصاری آفریقای جنوبی و منطقه کیپ هستند.
 • جزیره روبن: جزیره ای در محدوده کیپ تاون که به غیر از زیبایی های طبیعی که دارد، دارای سابقه سیاسی و تاریخی نیز هست. این جزیره از بالا تقریبا به شکل یک بیضی دیده می شود. این جزیره کوچک علاوه بر جذابیت های طبیعی، سابقه سیاسی و تاریخی مهمی در مبارزات آزادی آفریقای جنوبی از رژیم آپارتاید حاکم داشته است. نلسون ماندلا و چندین تن دیگر از افراد مشهور سیاسی و اجتماعی آفریقای جنوبی سال ها در این جزیره زندانی بوده اند. این جزیره در لیست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است.
 • دوربان: سومین شهر پر جمعیت آفریقای جنوبی پس از ژوهانسبورگ و کیپ تاون و یکی از برترین مقاصد گردشگری در قاره آفریقا، شهر بندری دوربان است. این شهر سواحل، مراکز اقامتی و جاذبه های بسیار متنوعی دارد که در دنیا شهرت جهانی دارند. دوربان یک شهر کاملا مدرن است.

 انگشتتان را بر روی دکمه زیر نگه دارید تا گزینه کپی نمایش داده شود. با این کار به راحتی می‌توان در گروه‌های وایبری، واتساپی و... این مطلب را ارسال نمود.

کپی لینک مطلب
به اشتراک بگذارید:

کلید واژه‌های مرتبط

نکاتی ضروری در انتشار نظرات مخاطبان
 • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
 • «ساوانا تراول» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
 • «ساوانا تراول» از انتشار نظراتی که حاوی کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و موارد مغایر با قوانین کشور باشد معذور است.
 • نظرات پس از تأیید «واحد تحریریه ساوانا تراول» منتشر می‌شود.

فرم ارسال نظرات
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
کد:
پیام شما:

 

طراحی : همورا
Savanah Google+
سفر باعث می شود تا دریابی چقدر در جهان ناچیز هستی و چه جای کوچکی را در جهان اشغال کرده ای. گوستاو فلوبر
Copyright © 2020 Savanah. All rights reserved.