خانه » مجله ساوانا تراول » دیدنی ها و خواندنی ها » جاذبه های خارجی

دیدنی های ویتنام

دیدنی های ویتنام
دیدنی های ویتنام

کشور ویتنام از کشور های زیبای جنوب شرقی آسیا سالیان میزبان توریست های بسیاری است. بنابراین آداب و رسوم و آشنایی با باید ها و نباید های این سنن می تواند کمک کننده و ضروری باشد. از طرفی دانستن فستیوال های این کشور می تواند سفری جالب را برای ما رقم بزند.


15:30, 1398/05/02, کد: 593

 

معرفی،درباره آداب و رسوم، باید ها و نباید ها، صنایع دستی، رویدادها و فستیوال های مردم ویتنام

 

کشور ویتنام واقع در شرق آسیا یکی از زیباترین کشورهای جهان می باشد که  هر سال آژانس های مسافربری تحت تور ویتنام، مسافران بسیاری را با این کشور و آداب و رسوم آن ها آشنا می کنند. تور ویتنام ممکن است تحت تور فستیوال نیز باشد که در زمان های خاصی از سال و بسته به فستیوال هایی است که در ویتنام برگزار می شود. در این نوشتار سعی داریم تا شما را با دیدنی های ویتنام بیشتر آشنا کنیم.

 هر کشوری و هر ملتی مسلما آداب و رسوم و فرهنگ خودش را دارد. آشنایی با این فرهنگ ها که گاه به نظر عجیب می آید می تواند خوش آیند باشد و البته هیجان انگیز. اما آشنایی با فرهنگ هر ملتی مانند کشور ویتنام از دو بخش تشکیل می شود. یکی با حضور در آن کشور و دیدن و حس کردن آن فرهنگ، بخش دیگر دانستن و خواندن درباره ی آداب و رسوم آن ملت می باشد. زیرا برخی باید ها و نباید ها در فرهنگ و رسوم می باشد که باید از قبل دانست وگرنه ممکن است دردسر ساز شوند.

صنایع دستی ویتنام

باید ها و نباید ها در کشور ویتنام

اول از نباید ها شروع کنیم. زیرا نداستن باید ها زیاد دردسرساز نمی شود و اصولا بعد از دانستن آن فرصت برای جبران است. اما اگر کاری که نباید انجام داد را انجام دهیم، دیگر جای جبران باقی نمی گذارد. قسمتی از آداب رسوم هر کشور مانند کشور ویتنام، مربوط به همین باید ها و نباید ها می شود، که رعایت آن باعث احترام به این فرهنگ می باشد.

نبایدها در کشور ویتنام:

 • سعی کنید هنگام نشستن هیچگاه پای خود را به سوی کسی نشانه نگیرید. این حرکت توهین به شخصیت آن فرد محسوب می شود.
 • هیچگاه، هیچگاه، قبل از افراد سالمند، ننشینید. این موضوع در کشور ما نیز وجود دارد اما نه به صورت یک هنجار، در کشور ویتنام این قضیه به صورت یک اصل هنجاری می باشد.
 • ویتنامی ها به حریم شخصی خود بسیار حساس هستند. پس سعی کنید از هیچکس و هیچ جا بی اجازه عکس برداری نکنید. بخصوص از خانه ها و ویلاهای بومی
 • سه چیز را هیچوقت به یک ویتنامی ندهید. بخصوص به عنوان هدیه. گل زرد. دستمال و وسیله ای مشکی رنگ.

باید ها در کشور ویتنام

 • برای دادن چیزی به کسی حتما از دو دست خود استفاده کنید. شرق آسیا بخصوص کشور های چین و ویتنام و... به احترام حساس هستند و برایشان اصلی اساسی است.
 • هنگام ورود به خانه بومی ها و مردم ویتنام حتما کفش های خود را دم درب از پا در بیاورید.
 • استفاده از چاپستیک (قاشق چوبی) احترام به ویتنامی ها محسوب می شود. اما زیاد خودتان را اذیت نکنید. اگر نتوانستید اتفاق بدی نخواهد افتاد.

این ها قسمتی از باید ها و نباید هایی بود که در تور ویتنام خیلی به دردتان خواهد خورد و باعث می شود از سفر خود به کشور ویتنام لذت ببرید.

غذاهای ویتنامی

فستیوال و تور فستیوال

یکی دیگر از دیدنی های ویتنام، دیدار از فستیوال های ویتنام می باشد. کشور ویتنام بسیار زیباست و آداب و رسومی خاص خود و نزدیک به شرق آسیا را دارند. بنابراین تور ویتنام بسیار زیبا و دلچسب می شود. اما این طور می تواند وقتی لذت بخش تر شود که همراه با تور فستیوال شود. یعنی در زمان هایی که فستیوالی در کشور ویتنام برگزار می شود در آنجا با تور فستیوال حضور داشته باشید. در زیر 2 فستیوال مهم و معروف کشور ویتنام را تیتر وار میگوییم تا  دیدی کلی از آن به دست بیاورید. و بدانید در چه بازه هایی برای کشور ویتنام تور فستیوال برگزار می شود.

1- جشن سال نو یکی از مهمترین فستیوال هایی است که در ماه های ژانویه و فوریه در کشور ویتنام اتفاق می افتد. و به طبع بسیار زیباست. بهترین جا  برای لذت بردن از این جشن پایتخت این کشور می باشد.

2-فستیوال lim تقریبا هم زمان با سال نو آغاز می شود و در آن بهترین زمان برای مشاهده فرهنگ سنتی ویتنانم می باشد. زیرا مردم بومی در این مراسم لباس های سنتی خود را پوشیده و بازی سنتی خود را انجام میدهند. همچنین می توانید از غذاهای سنتی این فستیوال لذت ببرید. بهترین مکان برای دیدن تمام این تور فستیوال اتفاقات و زیبایی ها بی شک دهکده زیبای لیم می باشد که تنها 18 کیلومتر از پایتخت فاصله دارد.

این دو معروف ترین فستیوال ها بودند. فستیوال های دیگری چون فستیوال عطر و تولد بودا و... وجود دارد که تقریبا در تمام سال وجود دارد. دانستن دقیق این وقایع می تواند باعث لذت بخش تر شدن تور ویتنام و تور فستیوال بشود.

فستیوال لیم

 

یکی درگر از دیدنی های ویتنام خلیج هالونگ و شهر ساحلی دانانگ می باشد.

کشور ویتنام، به دلیل واقع شدن در جنوب شرقی آسیا، توانسته آب و هوایی خاص برای خود داشته باشد، از این رو یکی از دلایل توریستی بودن این کشور همین آب و هواست که در طول سالیان دراز زیبایی را به این کشور هدیه کرده است. علاوه بر این، ویتنام خط مرزی بسیاری با دریای چین دارد. این باعث شده است که آب و هوایی جزیره ای داشته باشد. از طرف دیگر وجود ساحل خود زیبایی خاصی کشور ویتنام بخشیده است و جزئی از دیدنی های ویتنام محسوب می شود.
بنابراین شهرهای ساحلی و خلیج های کشور ویتنام توانسته توریست های بسیاری را به سمت خود جذب کند. بخصوص اگر این خلیج یا شهر ساحلی یکی از عجایب هفتگانه طبیعی نیز باشد.خلیج هالونگ، زیبا و عجیب:

از نام این خلیج زیبا سخن بگوییم. هالونگ در لغت به معنی محل فرود اژدها در دریا می باشد. همواره نام یک چیز یا یک مکان، بر اساس ویژگی ها یا دلیلی تاریخی آن است. بنابراین بیایید بیابیم چرا به این خلیج، هالونگ یا محل فرود اژدها در دریا می یابند. این نام گذاری از ظاهر این جزیره وام گرفته شده است. مردم در گذشته معتقد بودند سنگ ها و صخره هایی که این خلیج از آن ها به وجود آمده، جواهراتی است که اژدها بجای آتش از دهان خود خارج کرده است. این تصور بخاطر نحوه قرارگیری صخره های داخل خلیج است که به صورت یک جا نیستند. بلکه گله گله در جاهای مختلف وجود دارد.
اما چرا آن را جزو عجایب هفت گانه طبیعی در نظر گرفته اند. درواقع بخاطر همین صخره هایی که از جنس آهک است و ایجاد منظره ی طبیعی بسیار زیباست که این خلیج هالونگ در کشور ویتنام را جزو عجایب هفتگانه طبیعی آورده است. از این رو این خلیج را بهشت عکاسان می نامند. از این رو یکی از مشتری های همیشگی تور ویتنام، عکاسان هستند. زیرا موقعیتی ناب و زیبا را می توانند برای خود ایجاد کنند.کشتی کروز بهترین گزینه برای رفتن به کشور ویتنام:


از آنجایی که کشور ویتنام، کشوری ساحلی است و خلیج هالونگ و شهر دانانگ جزو  توریستی ترین شهرهای کشور ویتنام هستند پیشنهاد ما برای سفر به این کشور این است که از تور ویتنام با کشتی کروز استفاده کنید. این باعث می شود خستگی رسیدن به ساحل را از طریق ماشین در داخل خود کشور ویتنام نداشته باشد. و زیبایی خلیج هالونگ را از دریا ببینید. کشتی کروز یک کشتی تفریحی و مخصوص مسافرت های دریایی و توریستی است که در عین حال سفر، می توانید در آن با آرامش وقت خود را بگذرانید و از طول مدت زمان رسیدن به کشور ویتنام لذت ببرید.


 

اقتصاد و صنایع تولید ویتنام و شهرت و کیفیت کالاها و بازارهای خرید و صنایع دستی ویتنام

کشور ویتنام با جمعیت حدود 90 میلیون نفری، در جنوب شرقی آسیا، بعد از جدا شدن از اتحاد جماهیر شوروی سعی در آزاد سازی اقتصاد خود کرد. و در این کار نیز بسیار موفق بوده است. به حدی که توانسته سریع ترین رشد اقتصاد در شرق آسیا را به نام خود ثبت کند. بنابراین تور خرید می تواند یک تور جذاب برای  دیدن از کشور ویتنام ارزان باشد.

کشور ویتنام با توجه به نزدیکی به کشور چین این شائبه پیش می آید که ممکن است در آن پر از جنس های بی کیفیت چینی باشد و در دید اول چندان نمی ارزد که به عنوان تور خرید از کشور ویتنام دیدن کنیم. اما وقتی به آمار نگاهی می اندازیم، کمی اوضاع فرق می کند. کشور ویتنام توانسته از سال 2011 تا کنون هر ساله رشد 7 درصد در اقتصاد داشته باشد که این یک معجزه در اقتصاد محسوب می شود. ویتنام با جذب سرمایه گذاران خارجی در بخش های مختلف صنعت خود توانسته این رشد اقتصادی را داشته باشد. بنابراین کم کم باید به جنس هایی که ویتنامی است عادت کنیم و البته این را بدانیم که این جنس ها بسیار با کیفیت نیز هستند.

بنابراین تور خرید که در ابتدا شاید منحصرا برای خرید صنایع دستی و موارد بومی ویتنام محدود می شد. اما امروزه می توان با این تور خرید به ویتنام ارزان رفت و بسیاری از نیازهای اساسی خود را با جنس هایی با کیفیت تامین کرد. اما با این وجود همچنان بیشترین صادرات این کشور را نفت و چای و برنج و الوار تشکیل می دهد. بنابراین برای مان کمی عجیب است تصور محصولات تاپ ویتنامی در بازارهای ایران و جهان.

 

یک سوغاتی خوب از یک تور خرید خوب

یکی دیگر از دیدنی های ویتنام خرید سوغات می باشد. برای خرید و پیدا کردن بهترین سوغاتی ها معمولا پایتخت هر کشوری مناسب است. در کشور ویتنام نیز بازار در پایتختش یعنی شهر هانوی، می تواند یک ویتنام ارزان را برایتان تداعی کند. ارزان و قیمت مناسب از این جهت که شما می توانید با صرف هزینه ای مناسب با چمدانی پر از سوغاتی و صنایع دستی ویتنام به کشور برگردید و دوستان و آشنایان را به نوعی در سفر خود شریک کنید. در زیر چند مورد از پرفروش ترین سوغاتی های کشور ویتنام را نام میبریم که امیدواریم در تور خرید به دردتان بخورد.

 • محصولاتی از جنس ابریشم

این در دسته ای از محصولات قرار می گیرد که علاوه بر خرید آن، لذت بسیاری هم می برید. زیرا ابریشم در کشور ویتنام به وفور یافت می شود بخصوص در پایتخت آن، که در نزدیکی پایتخت روستایی وجود دارد به نام دهکده ابریشم که بسیار توریستی و دیدنی است. از این رو با صرف نصف روز می توان علاوه بر خرید محصولات ابریشمی از این دهکده زیبا نیز دیدن کرد.

این محصولات ابریشمی شامل شال و روسری و پیراهن و کراوات و کیف  و سایر محصولات است که میتواند بسیار با دوام نیز باشد.

 • تابلو و محصولاتی که کار دست است

یکی از سوغاتی های پرطرفدار ویتنام ارزان، گلدوزی های دستی چون: کوسن ها، رو فرشی، تابلو و.. است که همگی کار دست می باشند. این باعث می شود که محصولات هم زیبا باشند هم با دوام. اما به علت تنوع بالای این محصولات نگرن قیمت آن نباشید و مطمئن باشید می توانید این محصولات را با قیمتی مناسب در تور خرید خود بخرید.

 • کاغذهای DO

این کاغذ های به طور اختصاصی، برای شرق آسیا و بیشتر برای کشور ویتنام می باشد. این کاغذ از پوست گیاهی وحشی که در مناطقی از ویتنام رشد می کند به دست می آید. این نوع کاغذ همان کاغذ هایی است که از گذشته های دور برجا مانده، زیرا بسیار بسیار مقاوم هستند و چندین سال یا بهتر بگویم چند صد سال دوام دارند. بنابراین در یک تور خرید جنسی میخرید برای کل خاندان خودتان.

 • چایی با طعم نیلوفر

جالب است بدانید لوتوس یا همان گل نیلوفر، گل ملی ویتنام محسوب می شود. که در بسیاری از مناطق ویتنام یافت می شود. این گل دارای عطری زیبا است، از این رو بومیان عادت به دم کردن چای نیلوفر دارند. برای ما ایرانیان که عادت به این نوع چای نداریم ممکن است امتحان آن برایمان جذاب باشد.

 در تور ویتنام با دینی های ویتنام بیشتر آشنا شوید.انگشتتان را بر روی دکمه زیر نگه دارید تا گزینه کپی نمایش داده شود. با این کار به راحتی می‌توان در گروه‌های وایبری، واتساپی و... این مطلب را ارسال نمود.

کپی لینک مطلب
به اشتراک بگذارید:

نکاتی ضروری در انتشار نظرات مخاطبان
 • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
 • «ساوانا تراول» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
 • «ساوانا تراول» از انتشار نظراتی که حاوی کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و موارد مغایر با قوانین کشور باشد معذور است.
 • نظرات پس از تأیید «واحد تحریریه ساوانا تراول» منتشر می‌شود.

فرم ارسال نظرات
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
کد:
پیام شما:

 

طراحی : همورا
Savanah Google+
سفر باعث می شود تا دریابی چقدر در جهان ناچیز هستی و چه جای کوچکی را در جهان اشغال کرده ای. گوستاو فلوبر
Copyright © 2020 Savanah. All rights reserved.